Fethiye Rent a Car Fethiye'deki araç kiralama firmanız...

E-mail
0 252 612 22 81

KİRALAMA KOŞULLARI:

Sürücü belgesi ve sürücü yaş sınırı: Filomuzdaki araçlardan kiralamak için en az iki yıllık sürücü ehliyeti gerekmektedir. Araçların kiralanabilmesi için kiracılarda 23 yaş sınırı aranmaktadır.


EK SÜRÜCÜ: Araçları esas kiracıları dışında ek sürücülerde kullanabilir.Ek sürücü ücreti günlük € 3.00 olarak fiyatlandırılmaktadır.Ancak, ek sürücülerin kimlik ve ehliyet bilgilerinin araç kira sözleşmesine ek ( ilave) sürücü kısmına kayıt edilmesi gerekmektedir.Ehliyet ve kimlik bilgileri araç kira sözleşmesine yazılmayan sürücülerin yapacağı kazadan dolayı araçta oluşabilecek hasar ve üçüncü kişilere verebilecek zararı hem aracın kiracısı hemde sürücü ödemek zorundadır.


GENÇ SÜRÜCÜ: 2 yıllık ehliyete sahip fakat yaş olarak uygun olmayıp ve bir üst sınıf araçları kiralamak isteyen sürücüler , günlük extra € 5.00 '' genç sürücü ek primi'' ödeyerek kiralama yapabilirler.


Kiralama süresi:

Kiralama süresi minimum 1 gündür.Araç dönüşünde 5 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti uygulanır.5 saate kadar olan gecikmelerde ise günlük kira bedelinin 5 de biri ( 1/5) kadar ücret tahsil edilir.Bir günlük kiralamalarda ,kiralamanın sabah saatlerinde başlaması tercih edilir.


YAKIT POLİTİKASI: Kiracı , aracı teslim aldığı andaki yakıt seviyesi ile geri getirmelidir.Aksi halde , eksik kısmın tutarını ödemek durumundadır.


ARAÇ TESLİM ETME / TESLİM ALMA: Türkiye'nin tüm hava alanlarında ve şehirlerinde araç teslim etme ve teslim alma hizmeti 7/24 esasına göre uygulanmaktadır.


ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

KİRALAMA SÜRESİ: Kiralama süresi minimum 1 gündür.Araç dönüşünde 5 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti uygulanır.5 saate kadar olan gecikmelerde ise günlük kira bedelinin 5 de biri ( 1/5) kadar ücret tahsil edilir.

SÜRÜCÜ YAŞI: Ekonomik grup araçları kiralamak için sürücü yaşının en az 23, orta sınıflar araçlar için 25 ve minibüs grupları için ise 26 yaş ve üstü olması gerekmektedir.

EHLİYET: Tüm gruplar için sürücülerin en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekmektedir.

GENÇ SÜRÜCÜ: 2 yıllık ehliyete sahip fakat yaş olarak uygun olmayıp ve bir üst sınıf araçları kiralamak isteyen sürücüler , günlük extra € 5.00 '' genç sürücü ek primi'' ödeyerek kiralama yapabilirler.

EK SÜRÜCÜ:
Araçları esas kiracıları dışında ek sürücülerde kullanabilir.Ek sürücü ücreti günlük € 3.00 olarak fiyatlandırılmaktadır.Ancak, ek sürücülerin kimlik ve ehliyet bilgilerinin araç kira sözleşmesine ek ( ilave) sürücü kısmına kayıt edilmesi gerekmektedir.Ehliyet ve kimlik bilgileri araç kira sözleşmesine yazılmayan sürücülerin yapacağı kazadan dolayı araçta oluşabilecek hasar ve üçüncü kişilere verebilecek zararı hem aracın kiracısı hemde sürücü ödemek zorundadır.

YAKIT POLİTİKASI: Kiracı , aracı teslim aldığı andaki yakıt seviyesi ile geri getirmelidir.Aksi halde , eksik kısmın tutarını ödemek durumundadır.

ARAÇ TESLİM ETME / TESLİM ALMA: Türkiye'nin tüm hava alanlarında ve şehirlerinde araç teslim etme ve teslim alma hizmeti 7/24 esasına göre uygulanmaktadır.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER:

-Kasko sigortası ( Muafiyet sınırları içerisinde)
-Üçüncü şahıs sigortası( Üçüncü şahıslara gelebilecek maddi ve manevi zararlar, zorunlu trafik sigortasının yasal ödeme limitleri dahilinde teminat altına alınır)
-Kdv
-Yerel vergiler
-24 saat yol yardım
-Periyodik bakım masrafları
-Yangın sigortası( itfaiye raporu ve polis raporu dahilinde)
-Hırsızlık sigortası ( polis raporu dahilinde)
-Havaalanı servisi( Türkiye Havaalanlarnda 24 saat araç teslim etme ve teslim alma hizmeti)

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-Benzin /Mazot
-Tek yön ücreti, extra sigortalar, ek sürücü, bebek koltuğu,çocuk oturağı, navigasyon, wi-fi ( internet), otoban ,köprü geçişleri ( HGS),otopark ücretleri ve trafik cezaları.
Rezervasyon esnasında belirtmeniz durumunda size, bebek koltuğu, bebek oturağı, navigasyon ve wi-fi tedarik edilir.

KİLOMETRE SINIRLAMASI:
Araçların kullanımında günlük kilometre kullanım sınırı uygulanmaktadır.

1-7 gün arası kiralamalarda gün başına........... 350 km.
8-15 gün arası kiralamalarda gün başına .........275 km
16-21 günlük kiralamalarda gün başına ...........225 km
22-28 günlük kiralamalarda gün başına........ .150 km

Uzun dönem veya en az bir aylık kiralamalarda özel fiyat uygulanmasından dolayı aylık kilometre kullanım üst sınırı 3500 km. dir.
Kilometre kullanım sınırlarının aşılması durumunda , aşılan her kilometre başına Kdv dahil olarak 0,40 TL ( Kırk kuruş) olarak fiyatlandırılır.

ÖDEME: Rezervasyon sırasında ön ödeme yapıldıysa geriye kalan ödeme araç tesliminde nakit veya kredi kartı ( Visa veya MasterCard) ile yapılabilir.Araç kiraya çıkmadan önce tüm ödemenin yapılması gerekmektedir.

DEPOZİT / PROVİZYON: Araçların kiralanması esnasında , kiracının kendi adına düzenlenmiş en az bir adet kredi kartına ( Visa veya Maste Card) sahip olması gerekmektedir.Kiracının kendi kredi kartından ekonomik grup araçlar için en az 750.00 TL ( Yedi Yüz Elli Türk Lirası), orta sınıf araçlar için 1.000.00 TL ( Bin Türk Lirası) , üst gruplardaki araçlar ve minibüsler için en 1.500.00 TL ( Bin beş yüz Türk Lirası) ön provizyon bloke edilir.Belirtilen tutarlar en az limitlerdir. Aracın modeline ve kiralama gün sayısına göre bu provizyon limitleri artırılabilir.Provizyon miktarı kira bitiminden 15 - 25 gün içerisinde ilgili banka tarafından otomatik olarak çözülür.

Kiracının kredi kartından alınan provizyon, kiracının kiralama süresi içerisinde hız limitini aşma cezası, yanlış yere park cezası veya buna benzer trafik cezaları ve sigorta kapsamına girmeyen hasarlar için alınmaktadır .Bu bir kira ödeme şekli değildir.

İPTAL ve İADE: Rezervasyon başlangıcından 24 saat öncesine kadar yapılan rezervasyon iptallerinde herhangi bir ücret talep edilmez ve alınan depozit iade edilir.Kiralama zamanına 24 saatten daha az bir sürede yapılan iptaller için 1 günlük kiralama bedeli tahsil edilir.Eğer rezervasyon sırasında 1 günlük kira tutarından fazla depozit alınmış ise 1 günlük kira bedeli tahsil edildikten sonra kalan tutar ilgili kredi kartı hesabına iade edilir.

ERKEN BIRAKMA ve İADE: Kiralanan araç, kira süresi bitmeden önce iade edilebilir.Bu durumda kalan kira süresine bakılmaksızın 1 günlük kira bedeli kesilip geri kalan tutar iade edilir.Eğer kira ödemesi kredi kartı ile yapılmış ise, iade tutarı söz konusu kredi kartı hesabına yapılır.

İnternet sayfası üzerinden rezervasyon yapılan araçlar, teslim sırasında kendi grupları arasında değişiklik gösterebilir.Örneğin; ekonomik gruptan rezervasyon yapılan bir araç , o an için müsait değil ise, başka bir ekonomik grup araç onun yerine verilebilir Ayrıca ekonomik gruptan yapılan bir rezervasyon sonucunda, filoda hiçbir ekonomik araç kalmamış ise , bu rezervasyon bir üst gruptan başka bir araç ile karşılanır ve bunun için extra bir ücret talep edilmez.

SİGORTA:

-Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk sigortası, muafiyetli kasko sigortası ve muafiyetli hırsızlık sigotası fiyatlara dahildir.
-Aracın kirada iken çalınması durumunda kracı, aracın ruhsat ve anahtarını aracı kiralayan firmaya teslim etmek durumundadır.Aksi halde sigorta kuralları gereği emniyeti suistimal olarak nitelendirilir ve araç sigorta kapsamından çıkar.Bu durumda kiracı aracın o anki piyasa fiyatı üzerinden değerini kiralayan firmaya ödemek zorunda kalır.

-Aracın cam, far ve lastik hasarları sigorta kapsamı dışındadır.Aracın bu kısımlara gelebilecek hasarları, kiracı ödemek durumundadır.ancak bu hasarlar sigorta ettirilebilir.

-Aracın alt takımlarında , sürtme ve çarpmadan dolayı oluşacak hasarlar sigorta kapsamı dışındadır.

-Araçlara yanlış yakıt konmasından dolayı oluşacak arıza ve hasarlar sigorta kapsamı dışındadır.Kiracı araca kendisinin yanlış yakıt koymasından ve/veya koydurmasından dolayı meydana gelebilecek hasar ve arızanın giderilmesi masraflarından kesinlikle kendisi sorumludur.

-Aracın anahtarının kaybolması, kırılması veya su ile temas etmesi durumunda kullanılamaz hale gelmesi ve bundan dolayı yenisinin yaptırılması sigorta kapsamı dışındadır.Anahtarın kaybolması durumunda güvenlik nedeniyle kilit sisteminin değiştirilmesi gerekmektedir.Kilit sisteminin değiştirilmesinin masraflarını da kiracı ödemeyi peşinen kabul eder.

-Aracı, alkol uyuşturucu madde alınmış olarak kullanmak ve araca kapasitesinin üstünde yolcu almak kanunen yasaklanmıştır.Bu yasaklara uyulmamasından dolayı her hangi bir kaza meydana gelmesi durumunda sigorta tarafından hiç bir ödeme yapılamayacağı için tüm kaza ve hasar sorumluluğu kiracıya ait olacaktır.

-Aracı, kira sözleşmesinde kimlik ve ehliyet bilgileri yazılı olmayan hiç kimse kullanamaz.Bunun aksi durumunda oluşacak tüm hukuki sorumluluk ve hasar sorumluluğu kiracıya ait olacaktır.

-Normal şartlarda yapılı olmayan yollarda ( şehir içi yollar, şehirler arası yollar, otoban yol, bölünmüş yol ve asfalt köy yolları dışında kalan yollar) veya off road olarak tanımlanan yollarda kullanım sonucu araçlarda meydana gelebilecek arıza ve hasarlar sigorta kapsamı dışındadır ve kiracı arıza ve hasarları karşılamak durumundadır.

-Kötü kullanımdan doğan hasarlar ve arızalar sigorta kapsamı dışındadır.Kötü kullanımdan doğan hasar ve arıza aracın yetkili servisi tarafından tespit edilir ve onaylanır.

EK SİGORTA SEÇENEKLERİ:
Araç rezervasyonunuzu yaparken veya aracınızı teslim alırken size, tüm riskleri üzerinizden atacak ve size kaliteli bir sürüş ve seyahat imkanı verecek sigortalar sunulur.Bu sigortaları alarak risksiz ve güvenli seyahat edebilirsiniz.Bu sigortaları almanız halinde kira sözleşmesi üzerinde ayrıca belirtilecektir.

MİNİ HASAR SİGORTASI :
500.00 TL ye kadar olan ve herhangi bir kaza ve çarpma sonucu oluşmayan ,park yeri hasarları ve sürtme sonucu oluşan hasarları kapsar.Bu hasarları polis ve kaza raporu olmadan teminat altına alır.Kiracı bu sigortayı alıp , 500.00 TL ye kadar olan hasarları polis raporuna gerek kalmadan ortadan kaldırabilir.

LASTİK, CAM ve FAR SİGORTASI:
Araçların cam, far ve lastiklerinde oluşacak hasarları ve değiştirme bedellerini kapsar.
Kiracı, Bu hasarlar için sigorta alıp bu aksamlarda oluşacak hasar sorumluluğundan kurtulur.Fakat aracın lastiklerinin bir yere çarpma veya sürtmesi sonucu oluşan yarılmalar bu sigortanın kapsamı dışındadır.Bu durum muafiyetsiz kaza sigortasının kapsamına girer.

MUAFİYETSİZ KAZA SİGORTASI:
Rezervasyon yapılan araç grubuna göre € 300.00 ile € 700.00 arasında değişen oranlarda , müşteri ( kiracı) sorumluluğunda muafiyet bedelleri vardır.Araçta hasar oluşması durumunda kiracı, aracın toplam hasar bedeline bakılmaksızın aracın grubuna göre € 300.00 ile € 700.00 arasında muafiyet bedelini ödemeyi kabul eder.
Fakat kiracı isterse; muafiyetsiz kaza sigortasını alarak ,kaza sırasında oluşacak muafiyet bedelini ortadan kaldırabilir.Bu sigortanın alınması durumunda kira sözleşmesi üzerinde belirtilir.
Muafiyetsiz kaza sigortasının alınması halinde mini hasar sigortası ve cam , far lastik sigortası da alınmış olur.Bu sigorta tüm extraları kapsar.
Tüm ek sigorta seçeneklerini ödeme sayfasındaki extra seçenekler sayfasında bulabilirsiniz.

KAZA:
Herhangi bir kaza durumunda araç yerinden hareket ettirilmeden , hemen kaza olay yeri resimleri çekilmeli ve polis veya jandarmaya haber verilmelidir.Polis veya jandarma tarafından resmi kaza tutanağı tutturulmalıdır. Polis veya jandarma size alkol testi yapacak ve alkol raporu verecektir.Sürücü kaza anında mutlaka alkolsüz olmalıdır.Aksi halde tüm sigortalar geçersiz olur ve kiracı aracın tüm hasarını ve varsa üçüncü şahıslara verilen zarar ve hasarı da ödemek zorunda kalır.

Kaza olayı aynı anda Fethiye Rent a Car şirketine de haber verilmeli ve kaza raporları ( kaza yeri tespit tutanağı, alkol raporu, kazaya karışan araçların ruhsat fotokopisi, sürücülerin kimlik ve ehliyet bilgileri, kaza yerinin dört taraftan çekilmiş fotoğrafları , eğer sürücülerden birisi yurt dışından gelmiş ise ve kimlik için pasaport ibraz etmiş ise , pasaportunun ülkeye giriş yaptığı tarih ve gün ve saati gösteren sayfanın fotokopisi Fethiye Rent a Car şirketine teslim edilmelidir.Aksi halde sigortalar geçersiz olur.

Kaza karşılıklı yapılmış ve taraflarca kazanın oluş şeklinin netleşmesi halinde , araçta bulunan kaza yeri tespit tutanağını karşılıklı doldurup imza altına alabilirler.Kiracı bu durumda dahi Fethiye Rent a Car şirketine önceden haber vermek ve Fethiye Rent a Car şirketinin vereceği yönlendirmeye göre hareket etmek durumundadır.

Kaza veya hasar park yerinde oluşmuş ise ve hasar bedeli mini kaza sigortası limitleri ( mini hasar sigortası alınmış ise) teminatının üstünde ise yinede polis veya jandarmada rapor alınmalıdır. Aksi halde kiracı tüm hasardan sorumlu olur.


TRAFİK CEZALARI:
Kiracının aracı kiraladığı süre içinde aracın plakasına yazılan radar cezaları, yanlış yere park cezaları veya hatalı kullanımdan dolayı yine plakaya yazılmış cezalar araç iade edildikten sonraki bir tarihte, araç sahibi kiralayan firmaya polis tarafından ibraz edilmektedir.Bu cezalar kiralama başlangıcında , kiracının bu durumlar için ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir ve ve kiracıya bildirilir.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ:

Araçlar yurt dışına çıkarılamaz


Sigorta:

Tüm araçlar Türkiye sınırları içindeki zorunlu trafik sigortası , muafiyetli kasko sigortası ve üçüncü şahıslara karşı mali mes'uliyet sigortası ile sigortalanmıştır.


SİGORTA KAPSAMINA GİRMEYEN HALLER

Extra Insurance:
Biz buna cam far lastik sigortası diyoruz. Ekstra ödemeye tabidir. Eğer bu sigotayı alırsanız, şirketimiz lastik patlamasında, camınız kırıldığında ya da far kırıldığında şirketimiz hasarların ödenmesinde sorumlu olacaktır. Cam far lastik sigortası prosedürü nasıl işliyor? –Siz bu sigortayla tamirin ve boş lastiklerin ve tüm kırık far ve camların ücretlerini ödemiş olacaksınız. Daha sonra cam far lastik sigortasında ödediğiniz bedeli, kira süreniz bittiğinde size geri ödeyeceğiz. Eğer bu sigortayı almazsanız, kırık cam, far ve patlak lastik masrafları sizin sorumluluğunuzdadır ve tüm masraflar sizin tarafınızdan ödenir.


Fuel Policy:
kiraladığınız aracı size çeyrek depoda teslim ederiz ve geri dönüşte deponun aynı seviyede ( çeyrek) teslim alırız.

Extension and Cancellation of Rental Period:

Extension:
Kira sürenizi uzatmak isteme durumunuzda, şunları sağlayarak sizin ihtiyaçlarınızı yerine getirmekten daha mutlu oluruz:

1) Hesabınızın tarihi uzatılır ve uzatılmış kira sürecinde önceden ödeme yapabilirsiniz.

2) Kira uzatma sürecinde kiralanmış araba için önceden kiralama onayı yapmanıza gerek yoktur. Lütfen şunu not ediniz; eğer sizin uzatma isteğinizden önce bir başkası sizdeki araç için rezervasyon yaptırmışsa, size alternative bir araç sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Cancellation of Booking:
Rezervasyon yaptırdığınız aracı, bize mail göndererek iptal edebilirsiniz.

Modify and Upgrade of Your Booking:

Modify:
Aracı almadan önce rezervasyonunuzda değişiklik yapmanıza izin veriyoruz. Değişiklik isteğinizi yerine getirebilmek ve size araç ayarlayabilmek için bize 5 gün öncesinden haber vermeniz gerekiyor.Rezervasyondaki herhangi değişiklik araçların uygunluğu ve fiyat açısından yeniden hesaplanacaktır. Yeni hesap sonucu ilk başta yaptırdığınız fiyata göre daha yüksek ya da düşüş çıkabilir. Değişikliğe yapılan bu uygulamalar şunlardır ; teslim etme yeri, teslim alma yeri, teslim etme tarihi ve zamanı, teslim alma tarihi ve zamanı, araç grubu, ekstralar, diğer tüm eklenen ürünler.

Upgrade:
upgrade rezervasyon yaptırdığınız araç kategorisinden çıkıp bir üst model kategorisiyle değiştirmektir.
Üst modele geçme işlemi araçları uygunluk durumuna bağlı olarak önerilir. Ek bir ücretlendirme uygulanır.
Eğer rezervasyon yaptırdığınız araç uygun değilse, upgrade işlemi o araçtan sonra gelen daha yüksek kategori araç için ücretsizdir.

Fines:
Kiraladığınız araçla kira süreci içerisinde yaptığınız tüm hız, park ve diğer trafik ihlallerinden siz sorumlusunuz.

Kiraladığınız aracı size teslim ederken, sizin tarafınızdan kredi kartı detaylarınızın yazılacağı bir mail order formu imzalatıyoruz. Bu formun bir kopyası sizde, diğer kopyası ise bizde kalıyor. Eğer kira sürecinde bir trafik cezası alırsanız ve bu trafik cezası belgesi bizim elimize siz döndükten sonra ulaşırsa, trafik cezasındaki bedeli kredi kartınızdan çekiyoruz.

Speed Limit:
Şehir içinde maksimum hız sınırı 50km/hr.
Otoyollarda hız limiti değişir.

Lütfen aşağıdakilere bakınız:

Ayrılmış Otoyol:

·Araçlar için ayrılmış yollarda hız sınırı 11 km/hr

·Fiat Doblo ve Minibusler için, ayrılmış yollarda hız sınırı 90 km/hr

·Suzuki Jeep için, ayrılmış yollarda hız sınırı 80 km/hr

Normal Otoyol ( çift yönlü, tek gidiş, tek geliş) ( ayrılmamış yollar):

·Normal otoyollarda ( çift yönlü, tek geliş, tek gidiş, ayrılmamış) hız sınırı 90 km/hr

·Fiat Doblo ve Minibus için, normal otoyollarda hız sınırı 80 km/hr

·Suzuki Jeep için, normal otoyollarda hız sınırı 70 km/hr

Accidents or Breakdowns:

Accidents:
Kazayı Fethiye Rent A Car ofisine en kısa sürede bildirmelisin özellikle 24 saat içerisinde. Şehir içindeyseniz kazayı 155 Polisi arayarak ya da köy yolundaysanız 156 Jandarmayı arayarak bildirmelisiniz. Aracı kaza pozisyonunda bırakmalı ve asla hareket ettirmemelisiniz. Hemen kaza raporu almalı ve alkol testi yaptırmalısınız.

Breakdowns:
Araçlarımız 24 saat yol yardım asistanları tarafından kontrol altındadır. Our vehicles are covered by 24-hour roadside assistance. Tüm araçlarımızda boş lastik imkanı bulunmaktadır ve müşterilerimiz patlak lastikleri değiştirmeyi umuyor. Personellerimiz aracı kiralama sırasında size boş lastiklerin yerini ve ekipmanlarını anlatacaklar. Eğer yol yardım ekibininden yararlanmak isterseniz, ücretlendirme size kalacaktır. Fakat, eğer cam far lastik sigortasını araç kiralama sırasında alırsanız, lastiklerin tamiri için ödenen miktarı size geri ödeyeceğiz. Kiralama süresi bittiğinde ve aracı ( havalanında) bıraktığınızda hesabınıza geri ödeme yapılacaktır.


Araç anahtarının kaybolması veya su ile temas etmesi:

Bu durumda aracın yedek anahtarını size ulaştırırız. Anahtarın size teslim süresi bulunduğunuz yere bağlıdır ve anahtarın size getirilip teslim edilmesi için sizden bir servis ücreti istenecektir.Bu ücret ofisimizle sizin olduğunuz yerdeki mesafeye göre değişiklik gösterebilir. Misafirlerimiz genelde anahtarı araç içinde veya aracın bagajında unutuyorlar. Lütfen kiraladığınız aracın anahtarını yerinden çıkarır çıkarmaz güvenli bir şekilde saklayınız.

Eğer aracın anahtarı su ile temas ettirilirse , anahtar aracı çalıştırmaz.Bu durumda da yedek anahtarın size getirilmesi gerekir.

Anahtarın kaybolması veya su ile temas etmesi durumunda anahtarın yenisinin yaptırılması gerekmektedir.Anahtarın yeniden yaptırılmasının ücretini aracın sigortası karşılamaz.Bu durumda misafirlerimizin anahtarın ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Böyle anahtar kaybolması veya su ile temas durumunda lütfen hemen Fethiye Rent A Car şirketini arayınız.